a
Regulamin Forum


Forum Gakuen Hetalia.
 
IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Regulamin Forum

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Artiom Diegtiariow

avatar

Liczba postów : 59
Join date : 14/05/2015

PisanieTemat: Regulamin Forum   Czw Maj 14, 2015 8:38 pm

I. Konto i sprawy techniczne 
Czyli początki przygody na forum

 1. Nazwa użytkownika powinna być imieniem i nazwiskiem postaci, nie nazwą geograficzną ani niczym innym, co nie jest mianem postaci. Wyjątkiem są sytuacje, gdy podczas zakładania konta pojawi się komunikat dotyczący tego, że nazwa jest zajęta; problem ten wynika z zabezpieczenia forumotion przed popularnymi nickami. W takiej sytuacji należy założyć jakiekolwiek konto i zmienić jego nazwę na pożądaną po rejestracji. 
 2. Najmniejszymi jednostkami administracyjnymi, jakimi można grać są mikronacje i miasta. 
 3. Dozwolone są postacie fem! i male!, przy czym ich nazwy powinny wyglądać następująco: Alice Kirkland dla żeńskiej wersji Anglii, nie fem!Arthur Kirkland albo fem!Anglia. Ponadto, prosimy nie traktować postaci z płcią odwrotną jako bliźniaków ich kanonicznych odpowiedników - byłoby to nierealne, gdyby każdy miał swojego bliźniaka lub bliźniaczkę. 
 4. Postacie Nyo! mogą być na forum  podczas, gdy kanoniczny wariant też jest. 
 5. Prosimy, by nie pojawiały się wersje Nyotaliowe postaci własnych. Jeśli dane miejsce jest już przedstawiane przez czyjąś OCkę, niech tak też zostanie. 
 6. Konto aktywuje się samo w chwili jego założenia. 
 7. Avatar powinien przedstawiać postać, jaka przypisana jest do danego konta, albo coś z nią powiązanego. Grafika może być w dowolnym stylu. Dopuszczalne rozmiary to 200x320 i prosimy nie ustawiać innych, ze względu na estetykę forum. 
 8. Obrazki w sygnaturze nie są niczym ograniczone, przy czym prosimy jedynie o to, by nie były zbyt szerokie. 
 9. Prosimy o wrzucanie avatarów z linków zewnętrznych - forumotion psuje jakość grafik (szczególnie, gdy w grę wchodzą napisy) i czasami "zjada" je. Polecamy hostingi imgbox.com i imgur.com, ponieważ jako jedne z niewielu są trwałe i nie usuwają grafik. 
 10. Użytkownik ma miesiąc na umieszczenie karty postaci, w przeciwnym wypadku jego konto zostanie usunięte lub przekazane do adopcji. 
 11. Jeśli użytkownik ani razu nie wejdzie na swoje konto przez tydzień od rejestracji (to jest: przy jego nicku na liście użytkowników będzie widniało "last visit: never"), jego konto zostanie usunięte lub przekazane komuś innemu.
 12. Na forum wymagana jest aktywność fabularna, czy to w postach, czy to na chatboxie. Milej byłaby widziana jednak gra postowa (posty się zachowują, a archiwum chatu jedynie przez jakiś czas, no i łatwiej pilnować). Osoba, która nie przeprowadziła żadnej gry w przeciągu ostatniego miesiąca, również utraci konto. 
 13. Usuwane zostają jedynie konta przypisane do postaci własnych. Postacie kanoniczne są przenoszone do grupy "nieaktywni", gdzie konta czekają, aż ktoś postanowi je przejąć. 
 14. Użytkowników postaci niekanonicznych prosimy, by nie używali obrazków z postaciami kanonicznymi do przedstawiania swoich postaci.

II. Tworzenie postaci
Czyli co i jak na temat naszych tworów

 1. Na forum gramy postaciami śmiertelnymi, nie państwami etc. Relacje jednak powinny zostać zachowane, z uzasadnieniem innym, niż kanoniczne, historyczne. 
 2. W związku z powyższym punktem, postać powinna być w wieku ludzkim, dopasowanym do pełnionego stanowiska i wyglądu. 
 3. Postać może być zarówno uczniem, jak i kimś z personelu szkoły. 
 4. Zakazane są stałe modyfikacje typu 2p, neko, demon, dark, chibi itd. Mogą one się oczywiście pojawiać, jednak w granicach rozsądku. 
 5. Postać nie może brać udziału w rozgrywkach, jeśli jej karta postaci nie została zaakceptowana. 
 6. Użytkownik powinien sprawdzić, czy miejsce, jakie ma reprezentować jego postać nie jest już zajęte. 
 7. Zakazane jest tworzenie postaci w jakikolwiek sposób upośledzonych czy niepełnosprawnych. Jeśli jednak użytkownik uargumentuje sensownie, dlaczego postać powinna być taka, a nie inna, otrzyma zgodę od administratora. 
 8. KP można edytować, jednak nie powinny być to zmiany w żaden sposób drastyczne. Ponadto należy podać w powodzie edycji, co zostało zmienione. 
 9. Postać zostaje przydzielona automatycznie do grupy według swojego położenia geograficznego, czy rodziny, do jakiej należy. Jeśli użytkownik uzna, że postać została przydzielona nie tak, jak powinna, winien zwrócić się do administratora. 
 10. Kanon charakteru Hidekaza może być oczywiście naginany - w takim wypadku jednak prosimy, by postać reprezentowała specyfikę narodu swoim charakterem.
 11. Prosimy nie modyfikować w żaden sposób wyglądu postaci kanonicznych - jeśli USA jest blondynem, niech nim pozostanie. 
 12. W przypadku OC/FC również obowiązuje podporządkowanie postaci pod specyfikę danej nacji lub miejsca. 
 13. Postać własna powinna wyglądać tak, jak typowy mieszkaniec reprezentowanego przez nią terenu. Dlatego też na przykład Rwanda nie powinna być blondynką o bladej karnacji. 
 14. Ponadto, postać OC/FC powinna być kreacją użytkownika bądź tworem fandomu, dopasowanym pod uniwersum Hetalii. Co za tym idzie - Rin Kagamine, Superman czy Harry Potter nie będą mogli grać na forum. 
 15. Wzór KP może być dowolnie modyfikowany, jednak karta powinna zawierać wszystkie informacje wymagane we wzorze. 


III. Zachowanie na forum
Czyli co wolno, a czego nie 

 1. Wobec regulaminu forum wszyscy użytkownicy są równi. 
 2. Obowiązkiem użytkownika jest kultura osobista, dojrzałość, ale też dystans do siebie. 
 3. Surowo zabronione są wszelkie skrajne poglądy i nienawiść. 
 4. Wszelkie konflikty i zatargi użytkowników nie powinny być wyciągane przed publiczność. 
 5. Jeśli czytasz wciąż ten regulamin, wstaw na koniec KP emotikonę pieseła. Jej kod to : dogewow : bez spacji. 
 6. Przed zadaniem pytania administracji należy upewnić się, czy odpowiedź nie została już zawarta w jakimś temacie. 
 7. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania. 
 8. Wszystkie stare karty postaci są archiwizowane w odpowiednim dziale forum na wypadek, gdyby ich twórcy chcieli wrócić. 
 9. Użytkownik ma obowiązek dostosowania się do uwag administracji jeśli ta uzna, że jego zachowanie jest niewłaściwe. 
 10. Za: niestosowanie się do uwag administracji, notoryczne, niewłaściwe zachowanie oraz pisanie samych krótkich postów użytkownik zostanie ukarany ostrzeżeniem. 
 11. Trzy ostrzeżenia oznaczają, że dany użytkownik wylatuje na stałe z forum. 
 12. Za posty, które podobają się administracji, użytkownicy mogą dostawać pochwały. Żebranie o nie zostanie również nagrodzone warnem. 

IV. Rozgrywka
Ale to już chyba każdy wie...

 1. Post powinien być długi na co najmniej trzy rozbudowane zdania, jednak mile widziane będą dłuższe posty, zaś notoryczne pisanie krótkich może zostać nagrodzone ostrzeżeniem. 
 2. Jedyny dozwolony sposób narracji to odautorski: z perspektywy osoby trzeciej, w czasie przeszłym. 
 3. Użytkownik może kierować tylko swoją postacią, o ile nie otrzyma pozwolenia na decydowanie za cudzą, lub nie będzie to wynikało z rozgrywki, np. druga postać straci przytomność. 
 4. Kolory w postach fabularnych są zarezerwowane dla administracji lub Mistrza Gry. 
 5. Wypowiedzi należy pogrubiać i pisać od myślnika, zaś myśli zaznaczać kursywą. 
 6. Frazy z języków obcych powinny być tłumaczone na końcu posta. 
 7. Treści erotyczne należy ukrywać w odpowiednio oznaczonym spoilerze. 
 8. Zachodzenie w ciążę jest zakazane. 
 9. Każdy ma obowiązek pisania poprawnie po polsku, bez względu na dysfunkcje, zagraniczną klawiaturę, czy inne duperele. 
 10. Postać może brać udział maksymalnie w jednej rozgrywce dotyczącej fabuły głównej, jednym evencie i jednej w dziale z rozgrywkami alternatywnymi. 
 11. Jeśli postać blokowana jest przez przynajmniej dwa tygodnie, może zacząć inną rozgrywkę, jednak powrót do przerwanej nie jest możliwy. Zawieszenie rozgrywki "bo tak" nie jest dozwolone. Prosimy w miarę możliwości wszystko kończyć. V. Poza fabułą
Czyli dalej o tym, czego nie wolno a co wolno

 1. Chat może spokojnie łączyć grę fabularną i rozmowy między użytkownikami. Dopóki jednak nie toczy się tam żadna rozgrywka, nie trzeba pisać ze slashami i innymi rzeczami. 
 2. Przestrzeń chatu podczas pisania rp jest zależna od woli użytkowników. 
 3. Prosimy nie zmieniać domyślnego koloru czcionki na chacie, szczególnie na kolory krzykliwe. 
 4. W odpowiednim dziale można toczyć rozgrywki alternatywne, nie związane z fabułą forum, czy wymaganym w zwykłej grze kanonem postaci.
 5. Na chatboxie mogą być organizowane eventy - wiadomo, niektórym tak wygodniej grać i prowadzić. 
 6. Eventy mogą planować nie tylko administratorzy, ale też sami użytkownicy forum. Opisy eventów należy umieszczać w osobnych tematach w odpowiednim dziale. 
 7. Prosimy nie spamować w działach pozafabularnych i na chatboxie, to jest: nie pisać postu pod postem (lub wiadomości pod wiadomością), nie pisać postów niezwiązanych z treścią tematu i nie wpisywać przypadkowych ciągów liter.  


VI. Multikonta
Wiele kont to także wielka odpowiedzialność

 1. Do utworzenia kolejnego konta konieczna jest także zgoda administratora forum. 
 2. Przypominamy o uzupełnieniu pola "multikonta", jeśli użytkownik założy nowe konto. 
 3. Jeden użytkownik może mieć cztery konta, przy czym można grać maksymalnie dwiema postaciami kanonicznymi. Ilość postaci niekanonicznych jest ograniczona jedynie możliwą największą ilością kont. 
 4. Postacie jednego użytkownika nie powinny być zbytnio ze sobą powiązane, przykładowo: użytkownik Francji nie może mieć już postaci Paryża, ani na odwrót. Mogą się zdarzyć odstępstwa od tego, ale tylko, jeśli postacie nie będą ściśle ze sobą powiązane. 
 5. Bez względu na to, ile użytkownik ma kont, ma obowiązek aktywnie grać wszystkimi swoimi postaciami. 
 6. Multikonto, tak jak i zwykłe konto, zostanie usunięte, jeśli nie będzie aktywne przez miesiąc. Jeśli w międzyczasie użytkownik będzie grał na innych swoich kontach, administrator jest zobowiązany poinformować go o nadchodzącym usunięciu jego innego konta. 
 7. Postać może zostać zamieniona na inną, jednak o takim zamiarze należy poinformować administrację. VII. Administracja
Prawa i obowiązki tych, którzy rządzą tym burdelem~

 1. Nas również obejmuje regulamin. 
 2. Również jesteśmy tylko ludźmi: popełniamy błędy, mamy gorsze dni i mylimy się. 
 3. Obaj mamy jednakową władzę na forum, a wszystkie decyzje podejmujemy razem. 
 4. Zastrzegamy sobie prawo do edycji regulaminu forum, jeśli zajdzie taka potrzeba, jednak bez obaw, na pewno damy znać, gdy tak się stanie. 
 5. Możemy wyznaczyć kogoś do roli moderatora lub MG, jednak nabór prowadzony będzie jedynie, gdy będzie to potrzebne. 
 6. Zastrzegamy sobie także prawo do opisów elementów gry i fabuły forum. 
 7. Nie zawsze mamy rację, to jest pewne. Jeśli któryś z nas popełni błąd, prosimy o kulturalne zwrócenie uwagi, nie o krzyczenie na nas. 

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://hetaliaworldacademy.forumpolish.com
Artiom Diegtiariow

avatar

Liczba postów : 59
Join date : 14/05/2015

PisanieTemat: Re: Regulamin Forum   Pon Sie 10, 2015 1:08 pm

Nastąpiła drobna aktualizacja regulaminu. Tyczy się głównie fabuły na chatboxie - jest teraz na równi z klasyczną, postową, jednak miło byłoby, gdyby ludzie pisali w postach. Mam nadzieję, że teraz wszyscy będą zadowoleni. Pozostałe zmiany dotyczą jedynie paru błędów stylistycznych bądź rzeczowych, jakie wyłapałem, czytając regulamin.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://hetaliaworldacademy.forumpolish.com
 

Regulamin Forum

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Rasy Smoków
» Syriusz Black
» Jessi

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Hetalia World Academy :: Biblioteka :: Regulamin-


NA MOCY RADZIECKICH PIESEŁÓW ZAKAZUJEMY KOPIOWANIA TREŚCI Z HETALIA WORLD ACADEMY. OBRAZKI UŻYTE NA FORUM POCHODZĄ Z DEVIANTARTA, TUMBLRA I ZEROCHANA.


@ Moe(Roth) - Twórca stopki.
Styl auturstwa ashe
Ogłoszenie autorstwa Kate/Corazon
Przeróbki na rzecz forum - Artiom Diegtiariow